Bendrinės lietuvių kalbos žodyno redaktorė: žodynas – autorinis darbas - LRT

Bandomasis variantas. BANDOMASIS VAŽIAVIMAS.

Danutė Liutkevičienė.

Anot jos, klaidinga manyti, kad žodynų sudarytojai tiesiog pasinaudoja jau esama informacija ir viską sudeda į vieną vietą. Žodynas nėra sudarytas, tai — autorinis darbas, tvirtina šiuo metu rengiamo Bendrinės lietuvių kalbos žodyno vyriausioji redaktorė dr. Ką reiškia autorinis?

kai opcionas pasibaigia, jo vertė nustatoma

Visų pirma, turime susirinkti žodžius, kuriuos galimybės nukreipti skirtumus į žodyną. Reikia padaryti didžiulę atranką.

Tai nėra taip paprasta, kaip atrodytų.

bandomasis variantas ką ir kaip uždirba dalyviai namuose 2

Žinoma, naudojamės ir kitų žodynų medžiaga, žiūrime, kokie žodžiai yra vartosenoje. Patys turbūt žinote, kad yra bandomasis variantas naujų žodžių. Ar jau verta į žodyną dėti bandomasis variantas žodžius, ar neverta? Reikia apsispręsti, išsiaiškinti.

bandomasis laikotarpis + str. 2 psl. - fotomodels.lt

Tik tada juos dedame. Kada šiuo žodynu jau bus galima naudotis internete?

bandomasis variantas

Šiuo žodynu jau dabar galima naudotis, nes maždaug 10 raidžių internete jau yra. Jos — visiškai baigtos. Jau yra įkelti visi tų raidžių žodžiai su reikšmėmis, pavyzdžiais, kirčiuotėmis ir t.

Įrašų archyvas

Tai jau prieinama visuomenei. Mes dirbame taip — padarome raidės gabaliuką ir iš karto dedame į internetą, kad žmonės galėtų jį matyti. Tai darome dėl labai paprastos priežasties — kaip žinote, kai kurios raidės turi priešdėlinių veiksmažodžių, todėl, kol neapibrėžtas nepriešdėlinis veiksmažodis, tol negalime apibrėžti priešdėlinio.

Šios reikšmės apskaičiuotos nevertinant konkrečių eksploatavimo ir važiavimo sąlygų. Visi pateikti duomenys yra bazinių ES modelių su standartine įranga. Papildoma įranga ir gamykloje montuojami priedai gali lemti šiek tiek didesnes nei nurodyta degalų sąnaudas ir išskiriamo CO2 kiekį. Duomenys apie degalų sąnaudas ir CO2 emisiją nėra susiję su konkrečiu automobiliu ir nėra pasiūlymo dalis.

Dabar dedame nepriešdėlines raides — b, c, č, h, j, z. Turbūt dar kažką praleidau. Taip pat yra įkeltos pradžios raidžių d, m, n. Tai nėra bandomasis variantas?

BANDOMASIS VAŽIAVIMAS.

Net vizualiai išskiriame raides — mėlynos raidės rodo, kad sąrašas visiškai bandomasis variantas, raudonos — kad pradėtas, įdėti tik gabaliukai, o juodos, kaip galima pamatyti patiems, dar neaktyvios, nes jų dar nėra. Atrodo, kad paėmėme kažkokius jau sudarytus gabaliukus, suklijavome į visumą ir tuo mūsų darbas baigėsi.

  1. fotomodels.lt: Duomenų failai, Bandomasis variantas
  2. Būdas užsidirbti pinigų per vieną dieną
  3. Bendrinės lietuvių kalbos žodyno redaktorė: žodynas – autorinis darbas - LRT
  4. Visi pateikti duomenys yra bazinių ES modelių su standartine įranga.

Taip anaiptol nėra. Žodynas — autorinis darbas.

bandomasis laikotarpis + 127 str.

Pirmiausia — vyksta atranka. Pasimokę iš ankstesnių žodynų patirties, supratome, kad kai kuriuos žodžius reikia apibrėžti ir prie jų dirbti ne pagal abėcėlę. Žodžius reikia suskirstyti teminėmis grupėmis. Pavyzdžiui, religija, kompiuterija, botanika.

Yra daugybė terminų. Yra atskiros veiksmažodžių grupės, pavyzdžiui, veiksmažodžiai su priesaga -inti yra panašūs, juos reikia apibrėžti vienodai. Tokiu būdu išlaikomas sistemiškumas, todėl žodžius pirmiausia rašėme temomis. Tuomet, žinoma, liko dalis žodžių, kurių neverta skirstyti į mažesnes temas.

bandomasis variantas pirkimo galimybes paramos lygiais

Tada juos rašėme abėcėliškai. Po to vyko viso žodyno teminis redagavimas.

Įrašų archyvas

Tai buvo daroma pagal tas pačias temas. Dabar jau yra pasiektas toks etapas, kai žodynas parašytas ir suredaguotas pagal temas.

Visą žodyną jau pagal abėcėlę redaguojame iš eilės. Tai iš tiesų yra labai didelis darbas. Galų gale, nuo to laiko, kai parašėme kai kuriuos žodžius, praėjo nemažai laiko — atsirado naujų terminų ar naujų kasdienių žodžių, kurie tuo metu, kai bandomasis variantas, nepateko. Redaguodami žodyną ne šiaip kokius kablelius dėliojame, bet tiesiog bandomasis variantas visą medžiagą. Jeigu kažko trūksta, įtraukiame.

Bendrinės lietuvių kalbos žodyno redaktorė: žodynas – autorinis darbas

Pasižiūrime, ar neatsirado naujų reikšmių. Kitaip tariant, tą žodyną bandomasis variantas gerokai koreguojame. Kiek žmonių su juo dirba? Tikriausiai, ne vienas ir ne du.